Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

Informacje dla członków zespołu oraz rodziców i opiekunów.

Nasz zespół powstał z inicjatywy Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Żegiestowa –Krzysztofa Płowca, który wraz z mieszkańcami chciał zachęcić dzieci i młodzież do  poznawania i podtrzymywania kultury i tradycji naszego regionu poprzez śpiew i taniec oraz stworzyć miejsce do odkrywania i rozwijania swoich talentów, jak również promować piękno, tradycję Żegiestowa i doliny Popradu. W obecnej chwili zespól liczy 31 członków głównie dzieci oraz młodzież. Stroje jak i utwory prezentowane przez nas są odwzorowaniem kultury naszych przodków.

Uczą nas:

Pan Maciej Jerzowski – Instruktor tańca i śpiewu

Pani Monika Florek –  Instruktor gry na instrumentach

 

W 2015 r. w naszej miejscowości zawiązało się nowe stowarzyszenie pod nazwą "Zespół Regionalny Żegiestowska Bukowina" ,na czele którego stoją:

Prezes Stowarzyszenia  – Iwona Lis

Skarbnik – Elżbieta Skalniak

Sekretarz Stowarzyszenia –  Aneta Płachta – Izworska

Karolina Zawiślan

Renata Bołoz

 Ferdynand Kumorek

Monika Piwowar odpowiedzialna za garderobę oraz Kierownik artystyczny zespołu Janusz Lis.

 

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.