Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

Dzieci z Żegiestowa na zajęciach pływackich

Zawody pływackie zakończyły realizację projektu „Umiem pływać- jestem zdrowy i bezpieczny”. 15 uczniów z klas III i II ze Szkoły Podstawowej w Żegiestowie opanowało podstawowe umiejętności  pływania. Dzieci szkoliły się pod czujnym okiem instruktora na basenie w Centrum Zdrowia Człowieka w Muszynie.

20 godzin nauki pływania pozwoliło na opanowanie podstawowych umiejętności, które dzieci mogły sprawdzić w czasie końcowych zawodów. Kibicowali im rodzice oraz zaproszeni goście: radny R.Bołoz, prezes Fundacji L.Łukasik oraz nauczyciel wychowania fizycznego- T.Bomba.  

Czas spędzony na basenie poprawił kondycję fizyczną dzieci i pozwolił na bezpieczne i przyjemne spędzenie wolnego czasu. Przede wszystkim jednak umożliwił zdobycie nowej umiejętności –pływania, która z pewnością zostanie przez dzieci wykorzystania w czasie letniego wypoczynku.

Projekt został zrealizowany przez Fundację Inicjatyw Oświatowych w Żegiestowie dzięki wsparciu finansowemu Programu FIO i Województwa Małopolskiego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.