Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa, zorganizowało turniej tenisa stołowego, który odbył się  20 czerwca, w budynku  OSP w Żegiestowie. Inicjatywa  została zrealizowana  dzięki środkom  pomocowym pozyskanym przez Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa z  Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, w ramach projektu  pt. „Na rzecz aktywnego trybu życia mieszkańców Żegiestowa”.  Dotacja została przeznaczona na zakup stołu do tenisa i pełnowymiarowego stołu do bilardu. Zakupione sprzęty będą stanowić wyposażenie świetlicy wiejskiej i służyć wszystkim mieszkańcom Żegiestowa.  Całkowity koszt zadania zamknął się w kwocie 6550,00 zł , w tym dotacja z Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna wyniosła 3150,00 zł, a pozostałą kwotę stanowiły  środki  Towarzystwa Przyjaciół Żegiestowa. Organizacją i przeprowadzeniem turnieju, wspólnie ze świetlicą środowiskową w Żegiestowie , z wielkim zaangażowaniem i pasją  zajął się Pan Paweł Dulak. W turnieju brali udział mieszkańcy Żegiestowa: dzieci, młodzież i dorośli. Rywalizujący ze sobą uczestnicy turnieju zostali podzieleni  według pięciu kategorii wiekowych. Z każdej z nich,  wyłoniono laureatów, którzy  zostaną nagrodzeni. Gratulujemy !  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.