Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

 

Festiwal Piosenki Turystycznej „Babie Lato” to projekt, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń  w Żegiestowie-Zdroju. Tego lata odbędzie się kolejna, czwarta już edycja Festiwalu. Od 26 do 27 sierpnia miłośnicy muzyki będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć największe gwiazdy podczas niemal 40 godzin koncertów oraz wydarzeń towarzyszących, odbywających się w uzdrowisku Żegiestów.

Założeniem Festiwalu  jest dotarcie z najlepszą ofertą kulturalną do różnych odbiorców oraz chęć  podkreślenia  wyjątkowego piękna doliny Popradu. Niewątpliwie, jednym z najważniejszych wydarzeń Festiwalu będzie koncert Anity Lipnickiej, który odbędzie  się 27 sierpnia. Występ gwiazdy został zorganizowany przy współpracy z agencją artystyczną „Adapter” Magdaleny Fałkowskiej.

 Festiwal jest imprezą cykliczną, a jego formuła opiera się na prezentacji muzyki związanej z piosenką autorską z kręgu muzyki łagodności,  nawiązującej do twórczości Jerzego Harasymowicza, Wojciecha Bellona, Adama Ziemianina. W drugim  dniu festiwalu proponujemy rajd turystyczny ze Starej Lubowni   do Żegiestowa – Zdroju, jarmark rękodzieła i  degustację specjałów kuchni regionalnej.

Pomysłodawcy i główni organizatorzy  festiwalu, Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa, przy życzliwym wsparciu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, sponsorów oraz przyjaciół wolontariuszy, zapraszają na zakończenie wakacji do Żegiestowa-Zdroju.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.