Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

Rozpoczęły się pierwsze nabory wniosków na realizację projektów unijnych na lata 2014-2020. Powoli wchodzimy w okres ich intensyfikacji, nauczyliśmy się pisać wnioski, przygotowywać dokumentacje i mamy nadzieję, że w jednym momencie  równolegle będziemy mogli  realizować kilka inwestycji w Żegiestowie-Zdroju. Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że w  ramach poddziałania 6.3.1 „Rozwój lokalnych zasobów subregionów” w kwalifikacji formalnej kart projektów subregionalnych – subregion sądecki,  projektodawcy z Żegiestowa złożyli trzy wnioski, które przeszły pozytywnie ocenę formalną i zostały przekazane do oceny merytorycznej.

Spółka „CECHINI Żegiestów-Zdrój Główny” sp. z o.o. stara się o dofinansowanie dwóch projektów pn.

Remont pijalni Anna wraz budową infrastruktury towarzyszącej w Żegiestowie-Zdroju” wartość  zadania ok. 2 000 000,00PLN

oraz

„Remont budynku starej piekarni w Żegiestowie-Zdroju dla potrzeb utworzenia Muzeum Uzdrowisk Galicyjskich” wartość  zadania ok. 2 000 000,00 PLN.

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa złożyło kartę projektu na zadanie pn.

Budowa wieży widokowej w miejscowości Andrzejówka (gm. Muszyna) z platformą widokową na przełom rzeki Poprad w Żegiestowie-Zdroju” wartość całkowita projektu 164 300,00 PLN.

W tym samym naborze kart projektów Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna stara się o pozyskanie środków na: rozbudowę ogólnodostępnego lodowiska w Muszynie, zagospodarowanie  źródeł wody mineralnej Grunwald, Milusia i Anna w Muszynie, budowę strefy wypoczynku i rekreacji w Parku „Zapopradzie” w Muszynie, oraz  budowę kolejnych ogrodów tematycznych w Parku „Zapopradzie” w Muszynie.

Rozpatrzenie merytoryczne kart projektów subregionalnych nastąpi w pierwszej połowie maja br. trzymamy kciuki!

W chwili obecnej trwają intensywne prace nad przygotowaniem kolejnych  wniosków  o środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.