Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

Zapraszamy na koncertowy maraton z okazji pożegnania wakacji, który odbędzie się 29 sierpnia na Łopacie Polskiej w Żegiestowie-Zdroju. Sierpień nieubłaganie pędzi do przodu, już 1 września kolejne wakacje staną się historią, pozostaje nam tylko… dobrze się bawić. W sobotnie popołudnie rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta. Tegoroczna edycja III Festiwalu Piosenki Turystycznej pod sprawdzoną nazwą „Babie Lato” w Żegiestowie-Zdroju będzie dużym wydarzeniem dla fanów muzyki.

Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa energetyczny koncert Roberta Kasprzyckiego, poety o duszy rockmana. Oprócz wielu melodyjnych piosenek usłyszymy na pewno garść niepowtarzalnych anegdot. Będzie to muzyczna pigułka w klimacie poetyckim i folkowym.

 

           

To właśnie koncerty oddają prawdziwą moc i talent Kasprzyckiego. W kontakcie z publicznością Artysta najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą – niespożyta energia i poczucie humoru sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy. Na koncercie pieśniarz wystąpi wraz ze swoją formacją Kasprzycki Band.

Zobaczymy także zespół Chwila Nieuwagi – grupę, która gra nadzwyczajne koncerty, ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków.

W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu, na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu – Rafał Kierpiec, perkusji – Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary – Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech. Uwagę przykuwają również ciekawe teksty – część z nich to utwory uznanych poetów, również Adama Ziemianina, z którym Zespół stworzył projekt literacko muzyczny pt. „Koncert na Ogrodowej”. 

Dla tych, którzy kochają balladę z niebanalną oprawą muzyczną, wystąpi zespół Pilar. Muzyka, jaką prezentują to mieszanka jazzu, bluesa czy samby, a usłyszeć w ich tekstach można o tym, co w życiu powinno być ważne. Ich każda nuta i słowo są przemyślane, jak choćby w przypadku debiutanckiej płyty „Nasze poddasze”, której premiera nastąpiła w 2014 r.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.