Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

W niedzielne popołudnie, 26 lipca 2015 roku Żegiestów będzie  świadkiem i aktywnym uczestnikiem Festynu Familijnego  zorganizowanego przez żegiestowską Radę Sołecką oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.

Festyn rozpocznie się o godzinie 15:00 w najbliższą niedzielę. Zapraszamy serdecznie całe rodziny na plac  przy Szkole Podstawowej w Żegiestowie. Gwarantowana świetna zabawa.

 

Program Festynu:

Od godziny 15.00 do godziny 18.30

• Prezentacja laureatów VIII Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Muszyńskie nutki”

• Występ młodzieży działającej przy świetlicy w Żegiestowie

• Występ Zespołu z Ukrainy „Hreczni Frairki”

• Premierowy występ  Zespołu Regionalnego „Żegiestowska Bukowina” 

• Występ zespołu tanecznego „Kamerton”

 

od godziny 18.30 zapraszamy na zabawę taneczną przy muzyce na żywo.

Wśród atrakcji Festynu Familijnego, malowanie twarzy, darmowa zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa oraz degustacja potraw regionalnych.

Organiztorzy:

Burmistrz MiGUMuszyna, Rada Solecka, MGOK Muszyna

Komentarze   

+2 #1 żegiestowianka 2015-07-22 12:45
Będzie ekstra :-)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.