Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

Zaczaruj Dźwiękiem w Żegiestowie

Już po raz drugi Żegiestów-Zdrój stał się areną dla Festiwalu Piosenki Turystycznej „Zaczaruj Dźwiękiem”. W pierwszym dniu zorganizowanego z rozmachem festiwalu wystąpili YesKiezSirumen oraz Leonard Luther z zespołem Własny Port. Na drugi dzień przypadł benefis Adama Ziemianina, którego twórczość stała się podstawą dla utworów najsłynniejszego gościa tego wieczoru, zespołu U Studni – spadkobiercy tradycji Starego Dobrego Małżeństwa.

 Żegiestów, 02. Festiwal Piosenki TurystycznejYes Kiez Sirumen, na festiwalu Zaczaruj Dźwiękiem w Zegiestowie–Zdroju

Pochodzący z Muszyny poeta otrzymał od burmistrza dr Jana Golby medal Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, gdyż jeszcze żaden pisarz nie przyczynił się tak do rozsławienia Muszyny i okolicznych miejscowości. Jego wiersze zaprezentowały zespoły Bieguni, Grupa Bohema oraz U Studni.

Żegiestów Festiwal Zaczaruj DźwiękiemAnia Ciaszkiewicz zdobyła największą popularność wśród uczestników festiwalu

Artyści już to bawili publiczność, już to wprowadzali ją w nastrój pełen romantyzmu i zadumy. Wspólne śpiewanie i tańce pod sceną przeciągnęły się długo w noc, gdyż słuchaczom bardzo trudno było pożegnać się z ulubionymi pieśniarzami, raz po raz wywoływanymi na scenę.

Żegiestów  02 Festiwal Piosenki TurystycznejOczekiwany zespół U Studni

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.