Facebook Twitter RSS YouTube

pozyczki przez internet

Towarzystwo Przyjaciół Żegiestowa - serwis informacyjny. Dołącz do miłośników tego zakątka Beskidu Sądeckiego! więcej »

Zapraszamy na koncertowy maraton z okazji pożegnania wakacji, który odbędzie się 29 sierpnia na Łopacie Polskiej w Żegiestowie-Zdroju. Sierpień nieubłaganie pędzi do przodu, już 1 września kolejne wakacje staną się historią, pozostaje nam tylko… dobrze się bawić. W sobotnie popołudnie rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta. Tegoroczna edycja III Festiwalu Piosenki Turystycznej pod sprawdzoną nazwą „Babie Lato” w Żegiestowie-Zdroju będzie dużym wydarzeniem dla fanów muzyki.

W niedzielne popołudnie, 26 lipca 2015 roku Żegiestów będzie  świadkiem i aktywnym uczestnikiem Festynu Familijnego  zorganizowanego przez żegiestowską Radę Sołecką oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie.

Festyn rozpocznie się o godzinie 15:00 w najbliższą niedzielę. Zapraszamy serdecznie całe rodziny na plac  przy Szkole Podstawowej w Żegiestowie. Gwarantowana świetna zabawa.

W imieniu Organizatorów imprezy  Zrzeszenia Sportu Osób Niepełnosprawnych „Start” w Nowym Sączu, Centrum Wolnego Czasu Dzieci i Młodzieży w Starej Lubovni, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu,  Urzędu Miasta Nowego Sącza i Urzędu Miasta Starej Lubovni zapraszamy  gości i mieszkańców miejscowości położonych w dolinie Popradu do udziału w Spływie Przyjaźni.

W piątek w godzinach wieczornych zapraszamy mieszkańców Żegiestowa na  wieczorne "Neptunalia". 

Zaczaruj Dźwiękiem w Żegiestowie

Już po raz drugi Żegiestów-Zdrój stał się areną dla Festiwalu Piosenki Turystycznej „Zaczaruj Dźwiękiem”. W pierwszym dniu zorganizowanego z rozmachem festiwalu wystąpili YesKiezSirumen oraz Leonard Luther z zespołem Własny Port. Na drugi dzień przypadł benefis Adama Ziemianina, którego twórczość stała się podstawą dla utworów najsłynniejszego gościa tego wieczoru, zespołu U Studni – spadkobiercy tradycji Starego Dobrego Małżeństwa.

Biuletyn Informacji publicznej
 
Prognoza pogody
Ścieżka przyrodnicza Łopata Polska

Żegiestów

W słonecznej dolinie Popradu, u podnóży gór pokrytych wiekowymi lasami, rozłożyło się uzdrowisko Żegiestów-Zdrój. Balsamiczne powietrze, lecznicze źródła mineralne, żywiczny aromat sosen, niezakłócona niczym – może tylko śpiewem ptaków, poszumem drzew i szmerem rzeki – cisza – wszystko tu sprzyja relaksowi. Wypoczynek i regeneracja sił w otoczeniu nieskażonej przyrody sprawiają ludziom zmęczonym miejskim życiem prawdziwą przyjemność, tym bardziej, że możliwości urozmaiconego spędzenia czasu w Żegiestowie-Zdroju jest naprawdę wiele. To wymarzony teren do rekreacyjnych spacerów i bardziej wymagających górskich wycieczek, igraszek w Popradzie lub spływów tą górską rzeką, kąpieli słonecznych na balkonie czy w ogrodzie któregoś z licznych tutaj pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych, bliższych i dalszych wypraw na Słowację lub szlakiem drewnianych cerkwi. Także i zimą nie sposób się tu nudzić – otulony grubą peleryną skrzącego się śniegu Żegiestów przypomina miasteczko z baśni. Przemykają tędy kuligi z pochodniami, płoną ogniska, a w bezpośredniej bliskości znajdują się świetnie wyposażone i utrzymane stacje narciarskie. Żegiestów-Zdrój czeka na Ciebie. Tu nabierzesz sił i chęci do życia.

czytaj więcej

Józef Dietl 1804-1878

Kto raz był w Żegiestowie,
ten tęskni nieustannie za jago ożywczym powietrzem,
za jego czarującym krajobrazem,
za jego zdumiewającymi widokami,
za jego szumiącymi zdrojami,
za jego cichym ustroniem,  w którym się spokój duszy hartuje do zwycięskiej walki z wszelkimi moralnymi i fizycznymi cierpieniami ...
 Józef Dietl, "Uwagi nad zdrojowiskami krajowymi ze względu
na ich skuteczność, zastosowanie i urządzenie", 1858

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. "Małopolska Gościnna".  

Copyright © 2017 Żegiestów - oficjalna strona miejscowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.